Первомайська районна рада

Положення про звання "Почесний громадянин Первомайського району"

               

ПЕРВОМАЙСЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКА  ОБЛАСТЬ

VІІІ сесія  VІІ  скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 

19 липня 2016 року                                                                                            № 175 - VII

 

Про затвердження Положення про звання

"Почесний громадянин Первомайського району"

у новій редакції

 

     Відповідно до статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України від 15.07.1997 року №452/97-ВР, статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", районна рада

В И Р І Ш И Л А:

    1. Затвердити Положення про звання "Почесний громадянин Первомайського району" в новій редакції (додається).

        2.Вважати таким, що втратило чинність рішення ХV сесії районної ради V скликання від 14 вересня 2007 року «Про затвердження положення про звання «Почесний громадянин Первомайського району».

   3. Рекомендувати сільським радам затвердити відповідні Положення про звання "Почесний громадянин сільської ради"

       4.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та депутатської етики, місцевого самоврядування.

 

Голова районної ради                                                           В.М.Татаренков                    

 

 

                                           З а т в е р д ж е н о

                                           рішенням районної ради

                                           від 19 липня 2016 року № 175- VII

                                           (VІІІ сесія VІІ скликання)

 

П о л о ж е н н я

про звання "Почесний громадянин Первомайського району"

 

1.Загальні положення

1.1.Звання "Почесний громадянин Первомайського району" присвоюється жителям Первомайського району, регіонів України, громадянам інших країн, які зробили вагомий внесок у розвиток Первомайського району, піднесення його авторитету, як на державному  так і на міжнародному рівні та в знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності.

1.2.Звання "Почесний громадянин Первомайського району " присвоюється особі лише один раз.

1.3.Право присвоєння звання "Почесний громадянин Первомайського району" належить виключно Первомайській районній раді та визначається рішенням районної ради.

1.4.Звання "Почесний громадянин Первомайського району" присвоюється щорічно не більше ніж трьом особам.

1.5.Звання "Почесний громадянин Первомайського району" не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена.

1.6.У разі здійснення особою, якій було присвоєно звання  "Почесний громадянин Первомайського району", кримінального злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її звання та повернення знаку "Почесний громадянин Первомайського району" та  посвідчення Почесного громадянина Первомайського району вирішуються на пленарних засіданнях районної ради.

2.Порядок висування кандидатур на присвоєння звання “Почесний громадянин Первомайського району”

2.1.Право висування кандидатур на присвоєння звання "Почесний громадянин Первомайського району" належить:

2.1.1.Голові Первомайської районної ради;

2.1.2Голові Первомайської районної державної адміністрації;

2.1.3.Постійним комісіям Первомайської районної ради;

2.1.4.Органам місцевого самоврядування Первомайського району;

2.1.5.Територіальним громадам сіл району;

2.1.6.Юридичним особам (незалежно від форм власності та напрямку діяльності);

2.1.7.Фізичним особам (за умов підтримки їх клопотання юридичними особами, громадськими об’єднаннями чи організаціями, тощо);

2.1.8.Трудовим колективам підприємств, установ, організацій Первомайського району, зборам громадян (за умов підтвердження легітимності зборів колективів, громадян);

2.1.9.Юридичним особам, що знаходяться за межами України.

2.2.Самовисування на звання "Почесний громадянин Первомайського району" не розглядаються.

2.3.При висуванні кандидатури,  до районної ради подаються клопотання щодо присвоєння звання “Почесний громадянин Первомайського району”.

2.4.Одночасно з клопотанням про присвоєння звання подаються такі документи:

2.4.1.Вичерпні біографічні дані про кандидата;

2.4.2.Відомості особи про її досягнення у сферах діяльності, зазначених у п.п.1.1. цього Положення;

2.4.3.Обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток Первомайського району або визнання його видатних заслуг;

2.4.4.Відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується).

2.4.5.Рішення відповідної сільської ради (на території, якої мешкає кандидат) щодо клопотання перед районною радою про присвоєння звання “Почесний громадянин Первомайського району”.

2.5.Клопотання щодо присвоєння звання без подання зазначених документів - не розглядаються.

3.Процедура присвоєння звання “Почесний громадянин Первомайського району”

3.1.Розгляд кандидатур на присвоєння звання "Почесний громадянин Первомайського району" здійснюється президією районної ради.

3.2.Протокол засідання президії районної ради разом з іншими документами направляється на розгляд постійної комісії з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності та законності районної ради та виноситься на пленарне засідання районної ради.

3.3.Остаточне рішення про присвоєння звання "Почесний громадянин Первомайського району" приймається на пленарних засіданнях районної ради по кожній кандидатурі окремо більшістю від загального складу районної ради.

3.4.Кандидатури, за яких не проголосували більшість депутатів від загального складу ради, можуть бути повторно винесені на розгляд наступної сесії.

3.5.Робота по узагальненню клопотань, подання їх на розгляд сесії районної ради, підготовка проектів рішень ради з питань присвоєння звання "Почесний громадянин Первомайського району", здійснення записів у Книзі Почесних громадян Первомайського району покладається на організаційний відділ виконавчого апарату районної ради.

4.  Порядок присвоєння звання "Почесний громадянин Первомайського району "

4.1.Церемонія присвоєння звання "Почесний громадянин Первомайського району" відбувається щорічно.

4.2.Рішення районної ради про присвоєння звання "Почесний громадянин Первомайського району" набуває чинності з моменту його прийняття.

4.3.Особам, яким присвоюється звання "Почесний громадянин Первомайського району", вручається відповідне посвідчення Почесного громадянина Первомайського району та нагрудний знак "Почесний громадянин Первомайського району".

4.4.Запис про "Почесного громадянина Первомайського району" вноситься до Книги Почесних громадян Первомайського району, яка постійно зберігається у Первомайській районній раді. Фото Почесного громадянина Первомайського району розміщується на міськрайонній дошці Почесних громадян.

4.5.Посвідчення Почесного громадянина Первомайського району та нагрудний знак "Почесний громадянин Первомайського району" вручаються головою районної ради чи, за його дорученням, заступником.

4.6.Нагрудний знак "Почесний громадянин Первомайського району" носять на лацкані піджака зліва.

5. Видача дублікатів нагрудного знаку “Почесний громадянин Первомайського району”

5.1.У разі втрати або псування нагрудного знаку “Почесний громадянин Первомайського району”  чи посвідчення Почесного громадянина Первомайського району дублікати не видаються, крім випадків, коли нагороджений не міг запобігти втраті  (псуванню) знака чи посвідчення.

5.2.Дублікати нагрудного знаку  “Почесний громадянин Первомайського району” чи посвідчення Почесного громадянина Первомайського району, видаються, відповідно до рішення районної ради, за кошти нагородженого або безоплатно.

6. Порядок зберігання нагрудного знаку “Почесний громадянин Первомайського району”

6.1.Після смерті особи, якій було присвоєно звання “Почесний громадянин Первомайського району”, знак та посвідчення Почесного громадянина Первомайського району залишаються у сім’ї  померлого.

6.2.Нагрудний знак “Почесний громадянин Первомайського району” та посвідчення Почесного громадянина Первомайського району, що належали особі, позбавленій звання “Почесний громадянин Первомайського району” за рішенням ради, підлягають поверненню до районної ради.

7. Описи та еталонний вигляд посвідчення "Почесний громадянин Первомайського району", нагрудного знаку “Почесний громадянин Первомайського району”, Книги Почесних громадян Первомайського району.

7.1.Нагрудний знак „Почесний громадянин Первомайського району” має округлу форму діаметром 30мм з зображенням в верхній частині герба району (кольорові емалі). З обох сторін герба розміщені лаврові вінки.

Нижче герба району напис „Почесний громадянин Первомайського району” Харківська область.

З обох сторін напису – колосся жита.

7.2.Посвідчення Почесного громадянина Первомайського району, розміром 100х130мм, у твердій обкладинці темно-вишневого кольору. На лицьовій частині тисненням золотом нанесені герб Первомайського району та напис: „Почесний громадянин Первомайського району”.

7.3.Зі зворотного боку – елементи посвідчення, друковані на спеціальному папері жовто-блакитного кольору.

7.4.На правій частині зворотного боку зображений герб Первомайського району.

7.5.На лівій частині зворотного боку зверху розміщені: напис „Посвідчення № ”, два рядки для заповнення прізвищем, ім’ям та по батькові особи, написи: „визнаний Почесним громадянином Первомайського району рішенням ____ сесії ____ скликання від „___” ___________20___р.”, далі – місце для фото, розміром 4,5х4 см. Під фото напис: „Голова Первомайської районної ради”, підпис.

7.6.Книга Почесних громадян Первомайського району складається з аркушів, надрукованих на спеціальному папері, форматом 297 х 420 мм.. У горішній частині листа вписаний герб  Первомайського району. На одному аркуші можуть бути зроблені записи не більше, як по п`яти особам.

7.7.У центральній верхній частині розміщений напис “Звання Почесний громадянин Первомайського району присвоєно”, далі – зліва у стовпчик: місце для фото, розміром 6,5 х 4см, напроти фото 5 рядків для напису: П.І.Б. особи, її посада, напис “за досягнення….." та № посвідчення, рядок для запису дати прийняття рішення районною радою.

7.8.Обкладинка темно-вишневого кольору. В центральній частині лицьової сторони книги фарбою під золото викарбовано знак “Почесний громадянин Первомайського району” та напис “Книга Почесних громадян Первомайського району”, в нижній частині напис – "Заснована Первомайською районною радою  "

7.9.Посвідчення Почесного громадянина Первомайського району, нагрудний знак “Почесний громадянин Первомайського району” та запис у  Книзі Почесних громадян Первомайського району мають один реєстраційний номер.

 

Керуюча справами районної ради                                       М.Г.Дюміна