Первомайська районна рада

Участь голови районної ради у Загальних зборах Асоціації органів місцевого самоврядування

Переглядів: 554

02.11.2017р. голова районної ради Татаренков В.М. прийняв участь у Загальних зборах Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, які проходили у Будинку рад,  м.Харків.

Проводив загальні збори Чернов Сергій Іванович, президент Асоціації, голова Харківської обласної ради 

Під час Загальних зборів Асоціації ОМС їх учасники розглянути низку питань, серед яких: запровадження пенсійної реформи; кроки уряду щодо забезпечення енергонезалежності України; співробітництво територіальних громад та їх участь у проектах, конкурсах, грантах; хід реалізації обласного конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє» та інші. 

Також віце-президент Асоціації, голова постійної комісії з питань бюджету Харківської обласної ради Людмила Немикіна розповіла про хід реалізації обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад  «Разом в майбутнє» та шляхи його вдосконалення.

За словами Людмили Немикіної, на участь у конкурсі цього року було подано 1681 міні-проекти з усіх районів та міст обласного значення Харківської області.

Переможцями конкурсу стали 431 міні-проект (25,6% від поданих), на загальну суму 59,4 млн грн. Фінансування  з обласного бюджету склало 29,1 млн грн (50%). Станом на сьогодні  реалізовано 114 міні – проекти, що складає 26,5% від проектів переможців, тоді як необхідно реалізувати ще 198 проектів.

Як зазначив голова обласної ради Сергій Чернов: «Я не допускаю, щоб райони поставилися до реалізації проектів невідповідально тому, що за весь період існування конкурсу, обласна рада показала себе як надійний партнер і кошти на співфінансування навіть у нелегкі часи перераховувалися у повному обсязі. Якщо проекти не будуть реалізовані цього року - кошти будуть передані в іншу громаду».

Людмила Немикіна також розповіла про пропозиції, щодо змін у положенні конкурсу. Так, з наступного року пропонується замінити номінації конкурсу на нові: 

- «Енергоефективність та енергозбереження» - на «Добробут та розвиток громад»; 

- «Чисте довкілля» - на «Благоустрій та охорона довкілля»; 

- «Добробут громад» - на «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму». 


У запропонованому положенні про порядок проведення обласного конкурсу з’являються дві категорії учасників: 

І категорія учасників: 

- громадські організації, 

- громадські спілки, 

- органи самоорганізації населення, 

- батьківські комітети, 

- ОСББ; 


ІІ категорія учасників: 

- сільські, селищні, районні, міські ради міст районного та обласного значення, ради ОТГ - ініціатори спільних проектів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад. 

Таким чином, ініціативні групи вже не зможуть бути конкурсантами. 

Обов’язкове співфінансування для першої категорії з місцевих бюджетів, приватного партнера складатиме не менше 45%; власний внесок конкурсанта - не менше 5%. Для другої категорії з місцевих бюджетів- не менше 40%; приватного партнерства - не менше 10%. 

Крім того, планується розширити загальний фонд фінансування.« повернутися до списку новин