Первомайська районна рада

Звернення голови Харківської обласної ради Сергія Чернова з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут.

Переглядів: 286

Шановні слобожанці!

Сьогодні в Україні вшановують Героїв Крут. Бій під Крутами 29 січня 1918 року  для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків наступ на Київ було зупинено на кілька днів, що забезпечило можливість Українській Народній Республіці (УНР) взяти участь у перемовинах із країнами Четверного союзу та 09 лютого 1918 року підписати Брест-Лито?вський ми?рний договір між Українською Народною Республікою та Німецькою імперією, Австро-Угорською імперією, Османською імперією та  Болгарським царством, за яким УНР визнавалася самостійним суб’єктом міжнародних відносин.

Героїчний бій українських юнаків під Крутами у 1918 році для усіх поколінь українців став важливим звершенням на шляху до національної єдності та взірцем героїзму і патріотизму, що назавжди залишиться в історії України та народній пам’яті як один із найбільш значущих і самовідданих вчинків оборонців української державності.« повернутися до списку новин