Первомайська районна рада

26 cерпня 2020 року голова районної ради Володимир Татаренков провів нараду з сільськими головами

Переглядів: 91

26 cерпня 2020 року, в залі засідань Первомайської районної ради, відбулося засідання наради районної ради з сільськими головами, за участю голови районної ради В.Татаренкова, голови райдержадміністрації В. Партали, голови профспілки  Азаренко О.А. та начальника міськрайонного управління ГУ Держгеокадастру у Харківській області Радченко Є.В.

 На нараді були розглянуті питання:

1. Про обговорення кадрових питань у зв’язку з проведенням реформи децентралізації та прийняття звернення до Президента Української асоціації районних та обласних рад.

2. Про об’єкти нерухомості, які перебувають у власності Первомайської районної ради.

3. Про комунальні підприємства Первомайської районної ради.

4. Про подальше функціонування КП “Первомайський Водгосп”.

За результатами  наради  було складено протокол та прийнято звернення державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування до Президента Української асоціації районних та обласних рад, Голови Харківської обласної ради С. Чернова;до Голови Профспілки працівників державних установ України Ю. Піжука;до Голови ХОПО Професійної спілки працівників державних установ України В. Буйнова.

 

ПРОТОКОЛ  № 2

                     робочої наради    з  сільськими  головами

 

26 серпня 2020 року                                                                                                                                            09.00год. 

Місце проведення:                                                Зал засідань районної ради 

Запрошені: згідно списку (додається)

Присутні: згідно списку (додається)

 

Нараду веде: Татаренков Володимир Миколайович – голова Первомайської районної ради.

 

Порядок денний:

 

            1. Про обговорення кадрових питань, у зв’язку з проведенням реформи децентралізації та прийняття звернення  до Президента Української асоціації районних та обласних рад, Голови Харківської обласної ради С. Чернова; до Голови Профспілки працівників державних установ України Ю. Піжука; до Голови ХОПО Професійної спілки працівників державних установ України В. Буйнова.

 Інформує: Татаренков В.М. - голова районної ради.

 Інформує: Азаренко О.А. - голова профспілкової організації працівників державних установ.

            2. Про об’єкти нерухомості, які перебувають у власності Первомайської районної ради.

 Інформує: Татаренков В.М. - голова районної ради.

            3. Про комунальні підприємства Первомайської районної ради.

Інформує: Татаренков В.М. - голова районної ради.

            4. Про подальше функціонування КП “Первомайський Водгосп”.

Інформує: Татаренков В.М. - голова районної ради.

Інформує: Радченко Є.В. - начальник міськрайонного управління у Первомайському районі та м.Первомайський Головного управління Держгеокадастру у Харківській області.

            Голова районної ради Татаренков В.М. відкрив нараду та зазначив, що мета проведення наради — це можливість прямого спілкування, визначення подальшого алгоритму й прийняття  виважених і конструктивних рішень, з метою забезпечення стабільної роботи всіх установ в умовах реформи децентралізації, пов’язаної з утворенням на території району трьох ОТГ та ліквідацією районів (укрупнення районів).  Далі голова районної ради запропонував перейти до обговорення. 

            1. СЛУХАЛИ : Азаренко Олену Анатоліївну - голову профспілкової організації працівників державних установ, начальника відділу культури Первомайської райдержадміністрації, яка наголосила на тому, що у зв’язку з проведенням реформи децентралізації, є занепокоєння щодо долі працівників, які будуть звільнені і запропонувала присутнім підтримати Звернення до Президента Української асоціації районних та обласних рад, Голови Харківської обласної ради С. Чернова; до Голови Профспілки працівників державних установ України Ю. Піжука; до Голови ХОПО Професійної спілки працівників державних установ України В. Буйнова (проєкт звернення додається) та направити його зазначеним адресатам.

                                                                                     Голосували : “за “ - одноголосно

ВИРІШИЛИ: Підтримати та схвалити Звернення до Президента Української асоціації районних та обласних рад, Голови Харківської обласної ради С. Чернова; до Голови Профспілки працівників державних установ України Ю. Піжука; до Голови ХОПО Професійної спілки працівників державних установ України В. Буйнова (проєкт якого додається) та направити його зазначеним адресатам.

            Далі Олена Анатоліївна звернулась до сільських голів з пропозицією розглянути можливість збереження колективу районного будинку культури у повному складі та самої будівлі РБК.

Виступили: Страхов Анатолій Анатолійович — Олексіївський сільський голова ОТГ, який запропонував, з метою збереження майна, розділити пропорційно на 18 частин (18 с/рад) і у подальшому, ті три громади, які утворені на території району, це майно пропорційно приймуть на свій баланс.

ВИРІШИЛИ: Інформацію прийняти до відома.

            2. СЛУХАЛИ : Татаренкова Володимира Миколайовича — голову районної ради який проінформував присутніх щодо об’єктів нерухомості, які перебувають у власності районної ради (список додається) та запропонував сільським головам виробити принцип розподілу та алгоритм спільних дій для прийняття відповідних рішень сесій сільських та районної ради.

Виступили: Панкратова Юлія Володимирівна — Ржавчицький сільський голова, яка запропонувала визначити принцип розподілу майна від кількості населення кожної сільської ради.

Страхов Анатолій Анатолійович — Олексіївський сільський голова ОТГ, який зазначив, що є тільки два шляхи щодо розподілу майна: пропорційно у рівних частках або за домовленістю.

Дане питання поставлено на голосування:

1. Розподіл майна здійснювати пропорційно у рівних частках на 18 с/рад:

                                                                    Голосували:

                                                                  “ за “ -   9 с/голів 

                                                               “ проти” - 2 сільські голови (Ржавчицький, Грушинський)

2.Сільським головам провести сесії сільських рад, з метою прийняття відповідних рішень, в термін до 04 вересня 2020 року.  

                                                                     Голосували: “за “ - одноголосно 

ВИРІШИЛИ: 1.   Розподіл майна здійснювати пропорційно у рівних частках на 18 с/рад.

2. Сільським головам провести сесії сільських рад, з метою прийняття відповідних рішень, в термін до 04 вересня 2020 року.

            3. СЛУХАЛИ : Татаренкова Володимира Миколайовича — голову районної ради, який проінформував присутніх щодо переліку комунальних  установ, засновником яких є Первомайська  районна  рада у різних відсотках (список додається) та також запропонував сільським головам виробити принцип розподілу та алгоритм спільних дій для прийняття відповідних рішень сесій сільських та районної ради.

Виступили:  Страхов Анатолій Анатолійович — Олексіївський сільський голова ОТГ, який запропонував відносно КНП Первомайська центральна лікарня та стадіону “Колос” алгоритм дій аналогічний: розподіл пропорційно на кожну сільску раду, але виходячи з кількості населення.

Дане питання поставлено на голосування:

1.Розподіл майна здійснювати пропорційно  на 18 с/рад, але виходячи з кількості населення.

 

                                                                     Голосували:

                                                                     “ за” - 10 с/голів

                                                                     “ проти”  - 1 сільський голова (Ржавчицький)

2.Сільським головам провести сесії сільських рад, з метою прийняття відповідних рішень, в термін до 04 вересня 2020 року.  

                                                                     Голосували: “за “ - одноголосно

            4. СЛУХАЛИ : Татаренкова Володимира Миколайовича — голову районної ради який зазначив, що  питання про подальше функціонування КП “Первомайський Водгосп”винесено окремо, у зв’язку з тим, що земельна ділянка, яка виділялася під будівництво комплексу по переробці ТПВ, знаходиться на праві користування у КП Водгосп.

Виступили:  Радченко Євгеній Вікторович - начальник міськрайонного управління у Первомайському районі та м.Первомайський Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, який зазначив, що речове право на земельну ділянку, площею 7 га, яка виділена під будівництво комплексу по переробці ТПВ на території Грушинської сільської ради, належить КП “Первомайський Водгосп”, а сама земельна ділянка належить Головному управлінню Держгеокадастру у Харківській області. “Ми звернемося до Харківської ОДА з питання прийняття її у власність ОДА. А далі вам вирішувати, чи потрібна вам ця земельна ділянка. При необхідності будь-яка з утворених в районі ОТГ може звернутися в подальшому з клопотанням до Харківської ОДА щодо її передачі у власність громади”.

Гавшин  Олександр Миколайович — Грушинський сільський голова, який наголосив на тому, що сільська рада готова взяти цю земельну ділянку у власність громади Грушинської сільської ради.

ВИРІШИЛИ: Юридичному відділу районної ради, в термін до 04 вересня 2020 року, визначити  юридичні підстави та алгоритм передачі зазначеної земельної ділянки у власність громади Грушинської сільської ради.

                                                                               Голосували: “за” -  одноголосно

5. СЛУХАЛИ :  Татаренкова Володимира Миколайовича — голову районної ради, який надав слово для виступу Гнатенку Юрію Андрійовичу — директору Терцентру.

Виступили: Гнатенко Юрій Андрійович — директор Теріторіального центру соціального обслуговування Первомайської районної ради, який звернувся до сільських голів з проханням розглянути можливість збереження зазначеної установи та персоналу.

Після обговорення даного питання:

ВИРІШИЛИ: 1. Територіальний центр повинен функціонувати.

2. Фінансування Терцентру здійснювати на умовах співфінансування ОТГ, утворених на території району.

                                                                                             Голосували: “за” -  одноголосно

Виступив Партала Вадим Костянтинович — голова Первомайської райдержадміністрації, який зазначив, що усіх уважно вислухав та наголосив на тому, що рішення будуть прийматися після визначення механізму передачі на законодавчому рівні. Також наголосив на необхідності визначення з соціальним житлом для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яке знаходиться в управлінні КП Водгосп.

Голова районної ради Володимир Татаренков зазначив, що це питання буде також відпрацьовано юридичним відділом райради з метою визначення механізму передачі соціального житла.

 

Голова районної ради                     підписано                                   В.М.Татаренков

 Звернення

державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування

до Президента Української асоціації районних та обласних рад,

Голови Харківської обласної ради С. Чернова;

до Голови Профспілки працівників державних установ України Ю. Піжука;

до Голови ХОПО Професійної спілки працівників державних установ України В. Буйнова

 

            В Україні триває реформа децентралізації, одним із етапів реформи є ліквідація районів (укрупнення районів). Верховна Рада України Постановою від 17 липня 2020 року № 807-IX “Про утворення та ліквідацію районів” (далі – Постанова) ліквідувала всі райони в межах областей України та утворила нові райони із визначенням, затверджених Кабінетом Міністрів України, територій територіальних громад, що ввійшли до їх складу.

            В рамках зазначеної реформи відбудеться не тільки ліквідація районів, шляхом їх укрупнення,  а і звільнення значної кількості працівників державних адміністрацій і її структурних підрозділів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Це по-перше люди – найцінніший ресурс держави, по -друге — це кваліфіковані кадри, на професійну підготовку яких держава надавала фінансові ресурси, забезпечувала їм відповідну фахову допомогу, шляхом забезпечення проходження навчання з підготовки  кадрів.

            Це не тільки потужний кадровий потенціал, це долі людей, їх родин.  

            Цей потенціал не повинен бути втрачений, а максимально збережений  з боку держави. 

            Ми, члени профспілкової організації  державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування та Асоціації органів місцевого самоврядування, звертаємось до Вас з проханням сприяти обговоренню даного питання та можливостей на законодавчому рівні передбачити гарантії працевлаштування  державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, які будуть звільнені та процедуру звільнення, з метою унеможливлення порушення їх трудових прав, забезпечення  та недопущення зневіри і розчарування  у владних інститутах держави.

 

Від імені членів профспілки та Асоціації ОМС з повагою

 

Голова районного  комітету Первомайської

організації працівників державних установ                                       Олена Азаренко

 

 

Голова Асоціації ОМС Первомайського

району Харківської області                                                                 Василь Фатєєв

 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин