Первомайська районна рада

Участь у презентації аналітичного звіту за результатами проведення конкурсу для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області «Я – депутат місцевої ради»

Переглядів: 630

10 жовтня 2017 року голова районної ради Татаренков В.М. взяв участь у презентації аналітичного звіту за результатами проведення конкурсу для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області «Я – депутат місцевої ради», яка відбулася у приміщенні прес-центру «Накипело» в м.Харкові.

Конкурс індивідуальних творів для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області на тему «Я – депутат місцевої ради» був організований Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області з метою активізації творчих  здібностей молоді, підтримки процесів реформування місцевого самоврядування, розкриття точки зору молоді щодо напрямків розвитку територіальних громад та їх готовності до впровадження реформ у майбутньому.

Участь у Конкурсі брали учні 11 класів з п’яти районів Харківської області, а також м.Первомайський та Мерефа. Всього у Конкурсі були задіяні 72 заклади освіти, у т.ч. 542 учасника.

ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ГРОМАД, ЯКІ НАЙБІЛЬШЕ НЕПОКОЯТЬ МОЛОДЬ.

В умовному рейтингу представлені найбільш актуальні проблеми розвитку територіальних громад, які були порушені в індивідуальних творах конкурсантів:

- Стан доріг

- Організація дозвілля молоді

- Велика кількість сміття на вулицях міст та сіл

- Відсутність робочих місць

- Розвиток місць масового відпочинку

- Низька якість медичного обслуговування

- Необхідність капітального ремонту місцевої соціальної інфраструктури

- Проблема бідності

- Недостатня кількість зелених насаджень та паркових зон

- Відсутність чи незадовільний стан вуличного освітлення

- Відсутній або аварійний стан дитячих майданчиків

- Значна забрудненість водоймищ

- Аварійний стан ЖКГ

- Алкоголізм, тютюнопаління, вживання наркотичних засобів серед молоді

- Міський та міжміський транспорт

- Низький рівень забезпеченості навчальних закладів необхідним обладнанням

- Значна кількість бездомних тварин

- Корупція в державний органах  та органах місцевого самоврядування

- Відсутність державних, регіональних та місцевих програм для молодих фахівців

- Високі комунальні тарифи.

МОРАЛЬНІ ЯКОСТІ,

якими на думку молоді мають володіти депутати місцевих рад

- Відповідальність за свої вчинки, справи, слова, обіцянки.

- Відкритість, наявність зворотнього зв’язку з виборцями, розуміння їхніх проблем, звітність перед виборцями, доступність, чуйність, комунікабельність.

- Готовність захищати інтереси виборців, бажання працювати на благо людей, служіння народу, турбота про потреби та інтереси виборців, бажання допомогти, увага до потреб населення.

- Розум, освіченість, грамотність, логіка, компетентність.

- Чесність, порядність, непідкупність, моральність.

- Лідерські якості, здатність керувати людьми, вміння приймати рішення.

- Рішучість, наполегливість у досягненні поставленої мети, цілеспрямованість, воля, ініціативність.

- Людяність, співчуття, доброзичливість, небайдужість, бажання творити добро, безкорисливість.

- Дисциплінованість, вміння тримати слово, послідовність, вимогливість до себе.

- Патріотизм, небайдужість до долі країни.

ПРО ЩО ПИЩЕ МОЛОДЬ…

Юлія Бабіна, Червонівський навчально-виховний комплекс, Первомайський район

«Бути депутатом місцевої ради дуже відповідально, адже на нього покладено завдання піклуватися про свою громаду. Людина, яка прийшла до влади, має бути відповідальна, високоморальна і компетентна. Якщо уявити себе на місці депутата, то для мене найголовніше – це бажання працювати, постійно шукати шляхи наповнення місцевого бюджету, щоб громада завжди була захищеною. Поряд з цим я б залучала молодь до справ громади, бо вона є основним рушієм прогресу!»

Діана Босенко, Троїцький навчально-виховний комплекс, Первомайський район

«Будучи депутатом місцевої ради, я б в першу чергу почала вирішувати проблеми довкілля, бо іноді складається враження, що ми живемо на планеті пляшок і пакетів. Я б домоглася, аби на кожній вулиці було встановлено по одному сміттєвому контейнеру, і щоб один раз на кілька днів спеціальна машина збирала сміття. Також я виступаю за організацію місцевих акцій. Наприклад, залучала б місцевих мешканців до акцій із розчищення лісосмуг, висадки нових дерев. Також ініціювала б створення центру допомоги бідним, куди забезпечені люди могли б приносити одяг, взуття, інші речі, а бідні люди могли б ними скористатися».

Поліна Захар?єва, Олексіївський навчально-виховний комплекс, Первомайський район

«Стильний одяг, краватка, начищені до блиску черевики, дорогий парфум, портфель під пахвою – вулицею йде депутат. Таким постає образ депутата у моїй уяві. Ось він вирішує питання розчищення дороги, а ось допомагає безхатченку облаштувати хоча б якесь місце для ночівлі, ось допомагає бабусі оплатити хліб у крамниці. Ви скажете, не обов’язково бути депутатом для таких речей. Погоджуюсь, але якщо ця людина здатна на такі речі не для показухи, а за покликом серця, то вона має право бути обраною на цю відповідальну посаду».

Важливою складовою проведеного Конкурсу є звіт про його результати, оскільки дає змогу депутатам всіх рівнів, громадським діячам та громадськості в цілому завдяки «свіжому» погляду та рекомендаціям молоді побачити та оцінити наявні проблеми розвитку громад та спільними зусиллями відшукати шляхи їх вирішення.

 « повернутися до списку новин