Первомайська районна рада
Первомайський район, Харківська область

15 лютого 2018 року в Первомайському районі, відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Переглядів: 439

Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети. 

 

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів України.  І куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України, як країни–миротворця. 

В нашому районі живе 59 воїнів-інтернаціоналістів, 47 з яких - це колишні «афганці». Також, на Первомайщині проживають ветерани інших воєн: 8 - Чехословаччини, 2 – Югославії, 1 житель району воював на Кубі, а 1 - в Іраку. Саме ці люди ототожнюють собою приклад героїзму, мужності, самовідданості, істинної любові до Батьківщини, кордони якої вони ціною свого життя і здоров'я захищали.

15 лютого 2018 року, біля пам’ятного знаку учасникам бойових дій на території інших держав відбувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь голова районної ради Володимир Татаренков, голова райдержадміністрації Володимир Павленко, голова Громадської організації «Центр підтримки інвалідів війни та учасників Антитерористичної операції» Андрій Стрельников, ветерани - «афганці» та ветерани АТО, сільські голови району та працівники районних установ.

В глибокій шанобі, схиливши голову перед пам’яттю тих, хто загинув, учасники мітингу поклали вінок та квіти до пам’ятного знаку учасникам бойових дій на території інших держав. Керівники району також поклали квіти і до меморіальних дощок Валерія Кондратьєва і Андрія Сітникова. 

              

                                    

     

У своєму виступі на мітингу, голова районної ради Володимир Татаренков звернувся до усіх присутніх зі словами вітання та відмітив, що 15 лютого – це не лише спомин  про трагічні і жорстокі події війни в Афганістані та миротворчі місії в інших країнах, це день вшанування усіх воїнів-інтернаціоналістів.  «Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся додому з війни. У цей день ми висловлюємо величезну вдячність усім ветеранам та воїнам-миротворцям за вірність присязі та непохитну відвагу. Хай мир і добробут завжди будуть у ваших оселях, а злагода і благополуччя стануть вірними супутниками на вашому життєвому шляху» - зазначив голова районної ради.

« повернутися до списку новин