Первомайська районна рада
Первомайський район, Харківська область

Сергій Чернов: 45 депутатів новообраної обласної ради вже мають досвід у захисті інтересів громад

Переглядів: 69

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов охарактеризував якісний склад новообраного депутатського корпусу, що працюватиме у раді VIII скликання.

За його словами, «до Харківської обласної ради VIII скликання було обрано 120 депутатів від п’яти політичних партій. Серед депутатів 34 жінки та 86 чоловіків».

Голова обласної ради зауважив, що наразі спостерігається незначна вікова розбіжність серед депутатів у порівнянні з попередньою каденцією:

до 35 років – обрано 17 депутатів (у VII скликанні – 18 депутатів);
до 50 років – 57 (раніше - 58);
до 60 років – 29 (було 37);
понад 60 років – 17 (раніше – 13 депутатів).

Наймолодший депутат новообраної ради – 1997 року народження, найстарший – 1935 р.н.

«Гендерна квота у виборчому законодавстві дещо збільшила жіноче представництво в обласній раді, - зазначає Сергій Чернов. – Тепер майже третина депкорпусу (28%) – жінки, їх у VIII скликанні 34. У минулому складі ради було 23 жінки, тобто 19%».

Незважаючи на постійну зміну виборчих систем, ряд депутатів отримують сталу підтримку жителів Харківщини впродовж кількох скликань. Приміром, 45 депутатів обиралися і в минулих каденціях: тричі поспіль довіру виборців отримували 7 депутатів (Тетяна Біловол, Анатолій Гацько, Іван Горішній, Віктор Остапчук, Віталій Панов, Ігор Райнін, Андрій Хвесик); у четвертий раз обласними депутатами стали 6 осіб (Сергій Чернов, Валерій Білокудря, Олег Каратуманов, Людмила Немикіна, Володимир Святаш, Андрій Стронов).

« повернутися до списку новин