Первомайська районна рада

Звернення депутатів районної ради до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова

Переглядів: 465

XLI сесією Первомайської районної ради VII скликання прийнято рішення «Про Звернення депутатів Первомайської районної ради до голови Верховної Ради України Разумкова Дмитра Олександровича, голови Харківської обласної ради Чернова Сергія Івановича, районних рад Харківської області», яке було направлено голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, а також іншим адресатам.

 

                          

ПЕРВОМАЙСЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКА  ОБЛАСТЬ

XLI сесія   VІІ  скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 

02 липня 2020 року                                                                                                          № 896 -VII

 

Про Звернення депутатів Первомайської районної ради

до голови Верховної Ради України Разумкова Дмитра Олександровича,

голови Харківської обласної ради Чернова Сергія Івановича,,

районних рад Харківської області

 

Враховуючи ініціативу депутатів Первомайської районної ради VII скликання, керуючись ст.ст.43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

  1. Направити Звернення депутатів Первомайської районної ради до голови Верховної Ради України Разумкова Дмитра Олександровича (додається).
  2. Направити Звернення депутатів Первомайської районної ради до голови Харківської обласної ради Чернова Сергія Івановича, голів районних рад Харківської області та просити підтримати це звернення на сесіях відповідних рад.
  3. Виконавчому апарату районної ради направити рішення адресатам, визначеним у п.1 2. рішення.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з соціальних питань, засобів масової інформації та звязків з громадськими організаціями.

 

Голова районної ради                                                        В.М. Татаренков

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Первомайської районної ради Харківської області

VII скликання до голови Верховної Ради України

Разумкова Дмитра Олександровича

 

Ми, депутати Первомайської районної ради Харківської області, звертаємося до Вас з приводу проєкту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)", реєстраційний № 2681 від 27.12.2019р. Даний проєкт внесений народним депутатом Третяковою Г.М. та іншими, а Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендовано Верховній Раді України до розгляду та схвалення за основу.

Даний законопроєкт передбачає ряд норм, які суттєво обмежують права та гарантії діяльності профспілок, закріплені Конституцією України, окремими законами України, низки ратифікованих Україною фундаментальних Конвенцій МОП, Загальної декларації прав людини, Міжнародних пактів про економічні, соціальні і культурні права, та про громадянські і політичні права. Головне науково-експертне управління у своїх висновках по проєкту засвідчило ці невідповідності.

Представники об'єднань профспілок України постійно наголошують на необхідності зняття проєкту № 2681 із розгляду, подавали до нього свої зауваження та пропозиції. Проти даного проєкту відбувались активні протестні акції громадськості.

Також позиція профспілок була підтримана громадськістю шляхом підписання електронної петиції на сайті Верховної Ради України "Про не розгляд законопроєкту №2681 як такого, що порушує права профспілок в Україні" – було зібрано 25 тисяч підписів!

На адресу Верховної Ради України свої звернення щодо неприпустимості розгляду проєкту № 2681 направили найбільші міжнародні об'єднання профспілок. З метою вивчення питання діяльності профспілок Україну відвідала моніторингова група Міжнародної організації праці, надала свої висновки.

Незважаючи на це профільним Комітетом не підтримано конструктивні пропозиції представників профспілок, проігноровано думку громадськості та міжнародної спільноти.

Звертаємось до Вас з проханням не допустити включення до порядку денного та розгляд у сесійній залі зазначеного законопроєкту, рекомендувати Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провести додаткові консультації з профспілками з метою виправлення проблемних положень законопроєкту і недопущення порушень законодавства України та міжнародних угод.

 

Голова районної ради                                           В.М.Татаренков

 

                   Схвалено рішенням XLI сесії районної ради

                   VII скликання від 02.07.2020 р. № 896- VII

 

На дане звернення отримано відповідь Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України, яку публікуємо нижче.« повернутися до списку новин