Первомайська районна рада

Звіт голови Первомайської районної ради за 2017 рік

Переглядів: 641

Звіт голови районної ради за 2017 рік

Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводить свою роботу сесійно.

За звітний період радою було проведено 6 засідань президії районної ради, 9 пленарних засідань сесій (з яких 3 – позачергові), під час яких було прийнято 200 рішень, затверджено 14 районних програм, а також прийнята Концепція на період до 2020 року збереження та зміцнення здоров’я населення Первомайського району, як визначального чинника підвищення якості життя і збільшення її тривалості.

Прийнято 22 рішення про внесення змін до діючих програм та по 20  заслухано звіти про їх виконання.   

Всього в районі діє 31 програма. Профінансовано із районного бюджету заходів по реалізації програм за 2017 рік - на 5 млн. 777 тис. 347  грн..

Спільно з районною державною адміністрацією намагаємось вживати всі необхідні дії, спрямовані на постійне вдосконалення районних програм, які повинні вирішувати конкретні питання, для чого мати відповідне фінансове забезпечення.

Незважаючи на те, що відповідно до чинного законодавства районна рада делегувала ряд своїх повноважень райдержадміністрації, всі найважливіші питання, зокрема такі, що стосувалися соціально-економічного розвитку територіальних громад, соціального захисту, земельних відносин, освіти та комунальної власності вирішувалися спільно.

Це забезпечило у 2017 році позитивну динаміку розвитку району.

За 2017 рік (за звітний період з 01.01.2017р по 31.12.2017р.) до загального фонду місцевих бюджетів Первомайського району надійшло власних доходів у сумі 73428,7 тис. грн., при плані – 63052,4 тис. грн..

Планове завдання по наповненню бюджету виконано на 116,5%, без урахування міжбюджетних трансфертів. В порівнянні з 2016 роком до загального фонду місцевих бюджетів мобілізовано доходів на 16166,4 тис. грн. більше, або на 28,2%.               

В звітному періоді забезпечено виконання планових показників загального фонду по районному та 18 сільських бюджетах (виконання районного бюджету – 115,0%, сільські -118,0%).

У складі фактичних надходжень загального фонду місцевих бюджетів Первомайського району податок на доходи фізичних осіб складає 48,3%, при цьому в районному бюджеті його питома вага становить 99,5%, в т.ч. надійшло 1296,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (громадян, які самостійно обробляють паї), податок на доходи фізичних осіб з виплаченої орендної плати за земельні паї надійшов в сумі 14524,6 тис.грн.

Середній розмір плати за 1 га орендованої землі склав  2735 грн.

Протягом звітного періоду, в рамках чинного законодавства, також, на пленарних засіданнях сесій районної ради були заслухані звіти керівників місцевої прокуратури і відділу поліції. Сприяння дотриманню законності і правопорядку, прав і свобод громадян в районі залишаються серед наших пріоритетів і в подальшому.

До підготовки всіх питань порядку денного пленарних засідань залучались працівники виконавчого апарату, депутати, фахівці та спеціалісти управлінь, відділів райдержадміністрації.

В рамках реалізації заходів Програми «Розвиток місцевого самоврядування в Первомайському районі» на 2016-2020 роки, за підтримки голови районної державної адміністрації, Харківським національним Університетом ім.В.Каразіна проведена науково-дослідницька робота та затверджений Звіт за темою: «Суспільно-географічне обґрунтування формування об’єднаних територіальних громад» з представленими висновками щодо можливих варіантів формування об’єднаних територіальних громад.

Хочу зазначити, що значна частина роботи з розгляду питань відбувається в постійних комісіях, які діють згідно із загальним планом роботи ради, «Положенням про постійні комісії районної ради» та іншими законодавчими актами.

З метою підготовки сесій було проведено 42 засідання постійних комісій, на яких розглянуто багато життєво важливих питань району. Переважна робота комісій здійснювалася на спільних засіданнях.

За цей період депутатами районної ради були прийняті наступні звернення:

- до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з питання недопущення росту тарифів на електроенергію та природний газ (21.04.2017р.).

- до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області з питання раціонального та цільового використання земель на території Первомайського району (21.04.2017р.).

- до Харківської обласної ради, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з питання вирішення соціальних питань учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (25.07.2017р.).

Основою щоденної роботи ради є діяльність виконавчого апарату, який очолює голова ради. За 2017 рік головою районної ради було видано 118 розпоряджень з основної діяльності та з особового складу. Відділом організаційної роботи виконавчого апарату районної ради було оброблено 514 вхідних документів та 524 листа вихідної кореспонденції.

 За звітний період на адресу районної ради надійшло 82 звернення громадян (письмових та на особистому прийомі).

У 2017 році проведено 10 робочих нарад, на яких розглянуто та обговорено такі питання, як:

- Про необхідність розроблення Комплексної Програма по охороні здоров’я та забезпечення екологічної безпеки населення району.

- Про розроблення Комплексної програми по забезпеченню законності та безпеки життя населення на території Первомайського району.

- Про діяльність та перспективи роботи КП Первомайський-Водгосп.

- Про стан підготовки, розроблення та узгодження Генерального плану села Верхній Бишкин.

- Про підсумки проведення Загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області та надходжень до місцевих бюджетів видобувних регіонів та інші питання, які стосувались вирішення нагальних потреб громади району.

Проведений навчальний семінар за участю представників Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та  Благодійної організації "Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області" з питань територіальної організації влади, децентралізації та добровільного об’єднання територіальних громад.

Проведено засідання Ради старійшин працівників органів місцевого самоврядування району де також обговорювалося питання процесу об’єднання територіальних громад та перспектив подальшого розвитку  громад.

За 2017 рік я, як голова районної ради, прийняв участь:

- у 3-х пленарних засіданнях сесій обласної ради.

- у 5 засіданнях Загальних Зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області та З’їзді Асоціації районних та обласних рад у м.Києві.

- у ІІ Польсько-Українському Форумі «Громада. Ефективний розвиток. Інвестиції».

- у фаховій майстерні на тему «Особливості формування територіальних громад області в умовах децентралізації» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

А також у засіданні Круглого столу у м.Києві з питання обговорення надходжень до місцевих бюджетів видобувних регіонів у 2018 році та тренінгу на тему; «Регіональне управління ресурсами видобувних регіонів».

 Приймав участь у робочій зустрічі з представниками обласного Фонду соціального розвитку Харківської області по передачі реанімобілю громаді Первомайщини.

 Спільно з головою райдержадміністрації та міським головою приймав участь у зустрічі Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука з відвідуванням центральної районної лікарні та приміщення стаціонарного відділення Первомайського районного територіального центру, який нещодавно був відкритий за сприянням Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області в Україні.

Приймав участь у публічному обговоренні ключових реформ і першочергових змін у регіоні та Україні в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ: взаємодія заради змін», яку проводила ГО «Центр UA» спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та представниками МОЗ України.

Приймав участь у робочій зустрічі з керівництвом Великобурлуцької районної ради та районної державної адміністрації в рамках обміну досвідом з відвідуванням стаціонарного відділення Грушинського територіального центру соціального обслуговування та Грушинського НВК.

Приймав участь у засіданні круглого столу з питання процедури укладання договорів та вимог до написання Проектів для ініціаторів співробітництва територіальних громад у м.Харкові та у презентації аналітичного звіту за результатами проведення конкурсу для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області «Я – депутат місцевої ради» також у м.Харкові.

Ініціював проведення засідання Круглого столу за участю представників органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів на тему – «Взаємодія органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів щодо захисту права власності Українського народу на ліси».

Протягом року регулярно проводилися зустрічі з сільськими громадами, ветеранськими організаціями району, привітання ювілярів-довгожителів та Почесних громадян району.

Спільно з керівництвом районної державної адміністрації та фахівцями управлінь та відділів району, проводились виїзні прийоми громадян (їх було 17), на яких мешканці району могли особисто висловити болючі питання та мати змогу спільно знаходити шляхи для їх вирішення.

Також, я мав честь приймати участь у різноманітних спортивних та культурних заходах, які відбувалися в районі, зустрічах з педагогічними та учнівськими колективами  навчальних закладів району.

Підтримуючи та продовжуючи традицію минулих років, депутати районної ради у 2017 році традиційно відвідали зі святковими подарунками до Дня Святого Миколая дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Разом з сільськими головами прийнято участь у виїзному семінарі з актуальних питань діяльності територіальних громад, який  відбувся 2 лютого в сел.Кегичівка.

Також відбулося відвідування делегацією району  м.Опішне Полтавської області з навчальним візитом по вивченню кращих практик розвитку територіальних громад та зеленого туризму.

У 2017 році впроваджено та реалізовано 8 міні-проектів обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», які були представлені ініціативними групами та громадськими організаціями від сільських громад і успішно завершені  на території району.

Всього в поточному році на реалізацію зазначених проектів, направлених на покращення економічного і соціального розвитку територій, впровадження енергозберігаючих заходів, поліпшення інфраструктури населених пунктів -  виділено  близько 1,5 млн.грн., з яких більше 900 тисяч грн. – кошти, які надійшли з обласного бюджету.

Впровадження в районі подібних проектів сприяє не тільки підтримці та збереженню соціальної інфраструктури населених пунктів району, а й підвищує рівень життя населення, можливості скорішого вирішення проблем місцевого самоврядування, а також активізації участі територіальних громад у наступних конкурсних проектах і програмах.

У серпні 2017 року в районній раді створено і працює офіційний сайт, щоб всі зацікавлені мали змогу отримувати оперативну, достовірну та всебічну інформацію щодо діяльності районної ради, роботи депутатського корпусу і постійних комісій, а також обмінюватись ефективним досвідом з колегами та пересічними громадянами, зацікавленими у вирішенні нагальних питань місцевого самоврядування та зміцненні й розвитку територіальних громад.

Тепер, що стосується  планів й завдань на 2018 рік:

I.  Охорона здоров'я:

1.Робота над Комплексним планом розвитку охорони здоров'я району до 2020 року:

2. Пропаганда і створення умов для здорового способу життя населення (особливо молоді) й поліпшення  якості медичних послуг.

3. Пріоритет - екологія ( покращення контролю за якістю питної води,  станом повітряного середовища, продуктів харчування).

II. Забезпечення дотримання громадської безпеки та правопорядку:

1. Активна співпраця з відділами  поліції, ДСНС, місцевою прокуратурою, судом, службою безпеки України та спільна робота над зміцнення матеріально-технічної бази.

2.  Взаємодія і тісна співпраця з громадськістю.

III. Освіта:

1.Поглиблення реформи освіти ( покращення якості освіти)

2. Зміцнення кадрового потенціалу (підвищення професійної підготовки вчителів);

3. Зміцнення матеріальної бази навчальних закладів.

IV. Культура і духовний розвиток:

1. Розширення сфери діяльності (нові напрямки в пропаганді культури - культура спілкування і взаємини між людьми, культура харчування, культура поведінки та ін.).

2. Розвиток туризму (від стежки здоров'я до повноцінних туристичних маршрутів).

V. Розвиток фізкультурного руху:

1.Кадрове забезпечення (проведення ефективних заходів щодо забезпечення закладів  району кваліфікованими кадрами: тренерами, інструкторами з різних напрямків).

2.Матеріально-технічне забезпечення (дитячі майданчики, спортивні майданчики, стадіони, зони відпочинку, в тому числі на водоймах).

VI. Розвиток і поглиблення структури економіки:

1. У с/господарській галузі (вирощування с/г культур, розширення можливості для переробки та реалізації готових продуктів харчування).

2. Пропаганда вирощування екологічно чистої с/г продукції.

3. Створення можливостей для розвитку промисловості на сировинній базі району.

4. Сприяння створенню будівельних і ремонтних бригад для експлуатації дорожнього господарства та виробництву власних матеріалів.

5. Робота над створенням  кооперативів з різних напрямків.

VII. Поліпшення демографічної ситуації:

1. Сприяння створенню робочих місць в кожному населеному пункті.

2. Прийняття програм підтримки молодих сімей, в тому числі при народженні дітей (ініціювати через депутатів всіх рівнів на законодавчому рівні прийняти рішення про зарахування до трудового стажу час догляду за дітьми від 3 і більше дітей, а також нарахування з/плати).

3.Сприяння житловому будівництву (щодо можливостей отримання довгострокових кредитів з мінімальними відсотковими ставками).

VIII. Соціальний розвиток:

1. Поглиблення децентралізації.

2 При просуванні земельної реформи, ініціювати перед законодавчими органами України прийняття рішення про можливість викупу земельних паїв органами місцевого самоврядування з подальшою передачею їх в оренду землекористувачам, які її орендували. Це збільшить земельний фонд громади і надходження до місцевих бюджетів.

3. Ініціювати перед Верховною Радою України прийняття рішення про участь органу місцевого самоврядування, як третьої сторони, при підписанні договору оренди земельного паю, з метою створення кооперації з переробки с/г продукції (це створення робочих місць, надходження до місцевого бюджету, перспектива розвитку).

IX. Взаємовигідна співпраця громад. Перспективи об'єднання.

1. Чітко визначити загальні проблеми та шляхи їх вирішення і можливості співфінансування (у т.ч розширюючи можливості в рамках співробітництва громад).

2 Не погіршуючи, а розвиваючи та вдосконалюючи вже сформовану інфраструктуру, йти на розуміння об'єднання громад.

Х. Залучення додаткового фінансового ресурсу:

1. Активізація участі у різноманітних програмах і  проектах з надання технічної і фінансової підтримки, у т.ч.міжнародної.

2.Сприяння  розвитку малого підприємництва та бізнесу на місцях.

3. Активно працювати у залученні інвестицій.

XI. Підвищення якості прийнятих рішень депутатським корпусом і здійснення контроль за їх виконанням.

XII. Робота над розробкою нової моделі управління в районі.

Завершуючи свій виступ, хочу ще раз сказати слова вдячності всім присутнім за плідну і насичену роботу на благо нашого району, висловити подяку всім службам, які працюють на території району, за конструктивну  співпрацю.

 

Голова районної ради                                                                       В.М.Татаренков

 « повернутися до списку новин