Первомайська районна рада

Відбулись Загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області

Переглядів: 409

17 квітня голова районної ради Володимир Татаренков прийняв участь у Загальних зборах Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, які пройшли на базі Нововодолазької селищної ради.

На зборах розглянули питання про реалізацію соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування населення та монетизацію пільг на проїзд. З 1 червня 2018 року вступає в дію Постанова Кабінету Міністрів, відповідно до якої пільговий проїзд громадянам мають забезпечити саме місцеві органи влади.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, право на пільговий проїзд в Харківській області, без урахування  пенсіонерів за віком та ветеранів праці, на сьогодні мають 129 968 громадян (у Харкові – 57 857, по області - 72 111 громадян). 

«Із урахуванням нормативної бази, яка на сьогоднішній день прийнята на рівні держави, і механізмів, які дозволяють приймати рішення на регіональному і місцевому рівні, ми сьогодні вивчаємо реальні потреби по перевезенню пільгового контингенту, - зазначив Президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. - Ми повинні об'єктивно оцінити усі ризики з тим, щоб потім на рівні районів, а може й області, приймати відповідні програми, виділяти додаткові кошти, аби увесь пільговий контингент, усі категорії громадян, які відповідно до чинного законодавства мають право на отримання такої пільги, мали однакові права на території всієї області, незалежно від того, де вони проживають».

Під час зборів було розглянуто декілька варіантів забезпечення пільгового проїзду. Багато уваги учасники зборів приділили можливій монетизації пільгового проїзду. Відповідно до урядової постанови встановлено соціальний мінімум на рівні 30 поїздок на місяць, але громадам дозволено збільшувати його за наявності власних фінансових можливостей. Відповідно до розрахунку соціального мінімуму пропонується виділяти на місяць на одну особу пільгового контингенту 130 гривень. За прорахунками, для забезпечення цією послугою 130 тисяч громадян, які мають право на пільговий проїзд, в бюджетах області до кінця року необхідно передбачити 65,52 млн грн.

Члени Асоціації ухвалили рішення, щодо травневих свят. У кожному районі області буде проведений відповідний моніторинг, отримана інформація буде узагальнена з метою визначення де й яким чином застосовувати той чи інший механізм. "Це може бути монетизація послуг чи застосування оплати по факту перевезення", - підкреслив президент Асоціації.

                 

                                                              « повернутися до списку новин